Sauna a wellness

Často se nám zdá, že jediná část světa, která skutečně dokázala ovládnout umění relaxace je Asie. Při nadšení pro exotiku pak snadno zapomeneme, že i Evropa má své vlastní způsoby, jak odpočívat, oprostit se od lomozu světa, soustředit se na své nitro a z něho pak čerpat sílu. 

                                                                                                                                              Saunování patří mezi nejstarší zdraví prospěšné rituály.

Sauna je nejlepší a nejpřirozenější způsob posílení imunity. Pravidelný pobyt v sauně pomáhá posilovat sliznice dýchacích cest, v nichž se pak obtížněji usazují choroboplodné zárodky a viry. Samotné prohřátí navíc zvyšuje tvorbu protilátek v těle. Z pokožky se díky pocení vyplavují toxiny, takže je zdravější a na pohled zářivější.                                                                                                                 Vyšší teplota pomáhá k celkové detoxikaci organismu, stimuluje tvorbu mozkových buněk, zvyšuje hladinu růstového hormonu a zmírňuje bolest.                                                                                       Jeden saunovací cyklus přesně kopíruje to, co se děje s lidským tělem ve chvíli, kdy jím zmítá horečka způsobená nemocí. Na rozdíl od klasické horečky, která pomáhá vyhnat z těla nežádoucí bakterie a viry, pomáhá ta saunová regenerovat svaly, zlepšit kondici a zvýšit imunitu.                                                           Mají vaše děti celou zimu rýmu a kašel a chytí ve školce každý bacil, který se kolem mihne? Zkuste s nimi začít chodit do sauny. Saunovat se mohou už miminka od čtyř měsíců, zcela bez problémů pak tříleté děti, optimální je pro ně teplota kolem 70° C.


Saunový rituál s vířivkou pro dva - dopřejte si něco výjimečného,  cena 1600 Kč

V průběhu 120 minut, které u nás strávíte v sauně a ve vířivce Vám nabídneme osvěžující sekt s ovocem a vodu.  Pro pobyt v sauně dostanete mořskou sůl s bylinkami na tělový peeling a závěr rituálu bude pečující celotělový aromaterapeutický olejový zábal (cca 20 min). Budete mít možnost si vybrat ze dvou směsí masážních olejů podle Vašeho momentálního rozpoložení.

Hýčkejte své blízké a darujte jim poukaz na rituál.

Aromaterapie využívá vůni rostlin k dosažení a uchování naší fyzické a psychické pohody a spojuje požitek z vůně s ozdravnou silou doteku. Při tvorbě olejů využíváme synergického efektu, kdy se jednotlivé složky navzájem propojují a umocňují tak své působení.