KinezioTaping
Metoda lepení pružných pásek na kůži pro ovlivnění pohybového a oběhového systému.


Tuto účinnou metodu bez jakýchkoli vedlejších účinků znají nejen fyzioterapeuti, ale i profesionální  a amatérští sportovci,  ale  také  lidé s problémy s pohybovým aparátem.

Tejpování představuje doplňkové opatření pro zlepšení a posílení ostatních terapeutických postupů. Tejpování působí  bez chemických nebo farmaceutických substancí,které by mohly nepříznivě ovlivňovat látkovou výměnu.

Na rozdíl od klasického sportovního tapingu NENÍ jejím cílem omezení pohybu svalů nebo kloubů, ale zachování hybnosti.

Techniku kinesiotapingu lze s úspěchem použít i pro zvýšení sportovního výkonu nebo prevenci zranění při fyzické zátěži.

Metoda je vhodná (s omezeními) i pro těhotné a děti.

Tejpy mohou mít následující funkce (často v kombinaci):

Ochrannou: omezení pohybu kvůli ochraně poraněné tkáně a tím zmírnění bolestivosti při pohybu jako prevence poranění kloubů.

Korekční: změna postavení kostěných struktur pro zlepšení průběhu a rozsahu pohybu a pro automatickou aktivaci svalů.

Zlepšení prokrvení:  podpora samovolného procesu hojení v těle.

Masážní a drenážní pro lymfu: pro zlepšení dynamiky tělních tekutin, v případě otoků pomáhá nadzdvihování kůže ve formě vln ke redukci tekutiny ve tkáni, otoky ustupují.

Aktivace mechanoreceptorů: aktivitou receptorů se vytváří signály vedené do centrálního nervového systému, které snižují bolest, aktivují svalovou tkáň a pomáhají  uvolňovat napětí ve tkáni.                       Lze tak zmítńovat bolest nervů, která vzniká stimulací (drážděním) nervů probíhajících v mezních oblastech zranění. Můžeme tak dosáhnout následujících účinků : bolest ustupuje, zlepšuje se pohyblivost, ustupují otoky.


Možnosti využití

Bolesti hlavy, páteře, končetin, kloubní blokády, výhřezy plotének, podpora u artróz kloubů,             syndrom karpálního tunelu, syndrom zamrzlého ramene blokády a záněty rotátorových manžet ,             haluxy - vbočené palce, přetížené svaly, svalové křeče, menstruační bolesti ,tenisový/golfový loket, přetížení svalů zadní části stehen atp. 

Zranění: výrony kotníků, modřiny, kolenní vazy, menisky, plastiky vazů

Stavy a otoky po úrazech a operacích hojení jizev, 

Lymfatický systém (otoky, křečové žíly, celulitida)