Aromaterapie - požitek z vůně a doteku 

HOLISTICKÁ AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ: představuje velmi příjemnou terapii, při které se spojuje požitek z vůně s ozdravnou silou doteku. Cílevědomě využívá vůní rostlin k dosažení a uchování naší fyzické a psychické pohody. Umožňuje individuální přístup, širokou škálu prostředků a způsobů využití a v mnoha případech je šetrným doplňkem nebo alternativou ke klasickým léčebným postupům. Člověk se pak dokáže lépe vyrovnat se stresem i s dávno zapomenutými bolestmi.  Díky bioaktivitě éterických olejů je účinnější než jakákoliv jiná masáž, může uvolňovat nebo posilovat tělo i mysl. Vysoce účinné éterické oleje pronikají během masáže pokožkou do těla a zároveň se inhalují. Působí prostřednictvím čichových nervů na limbický systém v mozku - jednu z nejzákladnějších oblastí vědomí. Přestože jsou éterické oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha.  Cenný potenciál nabízí v chladném a temném období roku, kdy pomáhá předcházet melancholii a depresím, prohřívat tělo a při správném výběru také může významně podporovat obranyschopnost organismu.                                                                                                           Každý z éterických olejů je doslova malou biochemickou laboratoří, nelze je proto nikdy nahradit syntetickou napodobeninou. Umělá vůně navíc naprosto posouvá účinek na psychiku.           Spolehlivým ukazatelem přírodního původu je zpravidla vyšší cena, která bývá přímo úměrná vzácnosti a kvalitě éterického oleje.                                                                                                                                       Při tvorbě aromaterapeutických kompozic využíváme tzv. synergického efektu, kdy je cíleným kombinováním umocňováno působení jednotlivých vůní.                                                                                   Éterické oleje jsou základní prostředky aromaterapie. Jsou to subtilní vonné látky získávané destilací nebo lisováním ze žlázek nacházejících se uvnitř nebo na povrchu rostlin. Najdeme je v plodech, květech, listech, kůže, dřevu i kořenech. Neobsahují žádné mastné složky, ale jedná se o látky velmi těkavé povahy. Pro tvorbu masážních olejů a kosmetiky je proto nutné éterické oleje ředit do vhodných nosných rostlinných olejů.

Rostlinné oleje s přidáním vzácných éterických olejů byly od nepaměti úspěšně používány v kosmetice.  Oleje lisované ze semen a pecek pronikají do struktury kůže, bezezbytku se vsakují  a nezůstává po nich mastný film, pokožku "nezalepí". Hydratační účinek těchto olejů spočívá v tom, že umějí pokožkou pronikat mnohem snadněji než krémy a tím efektivně vodu v pokožce zadržují, omezují tím tvorbu vrásek a povadání pleti.   


Mandlový olej pro zpevnění a hydrataci pokožky obličeje a celého těla. Výborně se osvědčuje k ošetřování suché, citlivé a podrážděné pleti, ekzémů, akné a pokožky hrubé a popraskané. Pomáhá proti spáleninám od slunce a jejich hojení. Je také oblíbenou součástí dětské kosmetiky, je tak jemný, že je možné ho použít k ošetřování pokožky novorozeňat a to i předčasně narozených. Obsahuje celou řadu vitamínů a stopových prvků a kyselinu listovou a pantothenovou. Už v dávných dobách ho ženy v indických královských rodinách využívaly jako hlavní kosmetický prostředek. obohacovaly jej drahými éterickými oleji a vytvářely z něj přípravky k péči o vlasy, do koupele a k masážím.                                                            

Arganový olej je nejlepší přírodní anti-age kosmetika prověřená staletími. Dodává pleti pružnost a pokožka je hladká a rozjasněná.

Jojobový olej je - ačkoli se jedná o olej - nemastný. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pak se doporučuje na mastnou pleť a pleť s akné : pomáhá přebytečnou mastnotu a olej rozpustit, a tak zabraňuje vzniku černých teček nebo pupínků. Snadno proniká pokožkou, je lehce vstřebatelný a zanechává pokožku hedvábně matnou. má výborné hydratační vlastnosti: jeho pravidelným používáním se citlivá, suchá a podrážděná pokožka opět stává odolnou a pružnou a je méně náchylná k tvorbě vrásek.

Vhodně přidané éterické oleje ve spojení s masáží obličeje mají liftingový efekt, pomáhají zabraňovat tvorbě vrásek, regenerují pokožku obličeje a dekoltu. Pomůžete pokožce podrážděné sluncem nebo podpoříte opálení. 

Uleví křečovým žilám, bolavým kloubům, pomohou s likvidací plísní, osvěží vzduch, ničí viry a bakterie, odhání hmyz (repelenty).  

Masážní olej chystám těsně před procedurou, s ohledem na potřeby klienta. Připravuji i obličejové krémy, masážní krémy a oleje pro pozdější domácí použití.

KLEOPATRA: masážní olej pro formování postavy a zeštíhlení

detoxikuje, napomáhá spalování podkožního tuku a zmenšuje celulitidu, pokožka je hebká a pružná

NEFERTITI: masážní olej pro zpevnění pokožky

prevence strií a povislé pokožky po úbytku váhy nebo po porodu

TANEČNICE: na unavené nohy

masážní olej nebo krém na oteklé a těžké nohy, odvodňuje; zpevňuje pokožku a cévy, prevence  křečových žil, je ideální v kombinaci s lymfatickou masáží

SALOME: pro celkovou harmonizaci

je celkově harmonizační a uklidňující, dobře se po něm usíná                                                                         vyživuje, omlazuje a zpevňuje, má drenážní účinky a tím omezuje celulitidu


GLADIÁTOR: na bolavé klouby                                                                                                                        uvolňuje svalové křeče, je tišící a protizánětlivý, účinný při vymknutích, svalových zraněních, bolesti a ztuhlosti svalů připravuji jako olej nebo krém, nelze používat v těhotenství


Pracuji pouze se 100% přírodními rostlinnými a éterickými oleji.

Zdravotní omezení: akutní respirační onemocnění, akutní zánět žil (masáž nohou).


Masáž zad, šíje, nohou nebo obličeje, celková masáž.